Üks teistmoodi pidukringel…

Tegin täna kringlit. Tegelikult ma väga tihti kringleid ei küpseta aga aegajalt meeldib mulle nendega katsetada. Ähmaselt mäletan, et õnnestunud on apelsini-karamelli maitseline ja siis röstitud seesamiseemne-šokolaadi oma oli ka kunagi väga hea. Täna tegin ainult  šokolaadi.

Kujult tegin sellise kokku-kerkinud kaneelirullide laadse kringli, et igaüks saaks oma tükki murda ja ei peaks noaga mässama. Margus viis kringli trenni, et ette tähistada oma sünnipäeva.

Pärmitaigna retsepti siin praegu jagama ei hakka, sest seda teeb iga perenaine omamoodi. Orientiiriks võib võtta selle, et tegin taigna umbes 1kg jahust.

Šokolaadikreemi retsept kringli vahel aga oli järgmine:

200 g võid
1 dl magusat kakaopulbrit
0,5 dl ilma suhkruta kakaopulbrit
1 pakk Philadelphia toorjuustu
3 spl jahu
1 tl vaniljesuhkrut

Pehme või mikserdasin ülejäänud ainetega kokku.

1-IMGP1649

Määrisin mögina lahtirullitud pärmitaignale laiali.

2-IMGP1657

3-IMGP1658

Keerasin taigna koos kreemiga ettevaatlikult rulli ning lõikusin umbes 1,5 cm laiusteks seibideks. Need omakorda ladusin võimalikult kõrvuti kõrgemate servadega ahjuplaadile.

4-IMGP1661

Pärast küpsetamist 170 C juures umbes 40 min tegin kringlile glasuuri:

Glasuuri retsept:

1,5 dl suhkrut
2 spl magustamata kakaod
100 g võid (sulatatud)
2 spl vahukoort

Glasuuri keetsin umbes 5-10 minutit kokku, kuni suhkur oli kõik ilusti sulanud ja niristasin kringlile. Lisaks hakkisin ning raputasin peale veel tumeda šokolaadi tükke. Aga seda võibolla järgmine kord enam ei teeks, sest need sulasid kuuma glasuuri sisse ära ning erinevalt glasuurile, ei tahtnud üldse taheneda. Kõige lõpuks raputasin peale veel kuldseid nonparelle. Sünnipäevalaps jäi kringliga rahule – ju siis oli päris hea :).

6-IMGP1667

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.